Yonder Hill Winery
15 km. ten zuiden van Stellenbosch, op de rustige Meandering weg maar Somerset West, ligt de prachtige wijngaard van Yonder Hill Wines. Deze bevind zich op de Helderberg wijnroute. Yonder Hill is met ca. 13 ha een relatief kleine winery.
De wijngaard bevind zich aan de noordelijke heuvels van Yonder Hills Winery en bevat de voldende twee belangrijke druivensoorten de Cabernet Sauvignon en Merlot. Daarnaast verbouwen zij ook de Cabernet Franc en de Petit Verdot.
De ligging ten opzichte van de zee, die ervoor zorgt dat er vaak een zeewind heerst vroeg in de middag, zijn van grote invloed op de rijping van de druiven. De oogst vind drie weken later plaats als in Stellenbosch.
De wijnkelder die in 1993 is gebouwd en in 2003 gemoderniseerd is bevind zich ondergronds. Er is ruimte voor 800 Franse eiken vaten met een capaciteit van 225 liter per vat. Alle drie de hoofdwijnen Inanda, Merlot en Cabernet Sauvignon rijpen in deze vaten. |
|